Yükleniyor...

Özel Tasarım Yangın Söndürme Sistemleri

MUTFAK DAVLUMBAZI SÖNDÜRME SİSTEMİ

Davlumbazlarda zamanla biriken yağlar bir tabaka haline gelerek yangını meydana getirebilir. Bu sistemin bünyesinde gazlı söndürmede olduğu gibi yangını algılama devresi ve söndürme devresi bulunur.

MUTFAK DAVLUMBAZI SÖNDÜRME SİSTEMİ

2017 Yılı itibariyle kendi tasarımımız olan Mutfak Davlumbaz Yangın Söndürme Sistemininin %100 yerli olarak imalatını yapmaktayız.

Davlumbaz yangın söndürme sistemi elli kişi ve üzeri yemek yapılan, günün her saati çok yoğun çalışmaların olduğu mutfaklarda bulunan ocak, fırın, mangal, döner ocaklarının davlumbaz bölümlerinde meydana gelebilecek yangınları önlemek amacıyla kullanılır. Sistemde hem yangını algılama hem de otomatik söndürme devresi bulunur.

Davlumbaz ölçüleri alınarak yapılan hesaplama ile kurulacak sistemin kapasitesi belirlenir. Davlumbaz içerisine çekilen algılayıcı ve söndürme hattı ile bağlanan nozullarla söndürme sistem kurulur. Nozullar direk söndürülmesi gereken bölümlere yönlendirildiğinden dolayı söndürme işlemi kısa süre içerisinde gerçekleşir. Davlumbaz yangın söndürme sistemi hem otomatik hem de manuel olarak kurulmaktadır. Ancak döner ocağı ve mangal olan yerlerde aşırı sıcaklık sebebiyle sistem sadece manuel çalışacak şekilde kurulur.